top of page

DİŞLERİMİZİ NASIL KORUMALIYIZ ?

Güncelleme tarihi: 23 HazDişlerimizi Nasıl Korumalıyız ? DİŞLERİ KORUMA İPUÇLARI (Uzman Diş Hekimi Prof. Dr. Hasan Oruçoğlu - Sakarya)


Burada anlatılanlar sadece koruma yöntemlerinden bir kaçı olup öncelikle diş hekiminizin tavsiye ettiği şekilde dişlerinizi korumaya dikkat etmeniz gerekmektedir.

Dişlerimizi Nasıl Korumalıyız sorusunun cevabı Genel olarak,

Ağız ve diş sağlığımızı korumanın en önemli ve basit yöntemi özellikle yemeklerden sonra ağızdaki artıkları temizlemektir. Bu öncelikle bol su ile artıkların uzaklaştırılması, daha sonra günde en az 2 defa düzenli diş fırçalamamızdır.


Diş fırçalarken dilin de fırçalanması gerektiği unutulmamalıdır.


Belirli aralıklarla diş fırçamızı değiştirmeliyiz. Sert fırçalamaktan kaçınmalıyız.


Diş ipi, ağız çalkalama suları ile birlikte ara yüz fırçalarının da kullanılması ağız ve diş temizliğimize katkı sağlayacaktır.


İçeriği belli olmayan kalitesiz ürünleri kullanmamalıyız.


Unutmayalım ki, sadece dişimizde ağrı olduğunda değil; periyodik aralıklarla, diş hekimimizin tavsiye ettiği zaman aralıklarında dişlerimizi kontrol ettirmemiz kendi sağlığımız açısından önemlidir.


Burada anlatılanlar sadece koruma yöntemlerinden bir kaçıdır.


Diş hekiminizden konu hakkında detaylı bilgi alarak tüm tedavi alternatifleri hakkında bilgi sahibi olmanız ağız diş ve genel sağlığınız için faydalı olacaktır.


Daha fazla bilgi almak ve merak ettiğiniz sorularınız için buradan veya dilerseniz özel sorularınız için direkt mesaj da gönderebilirsiniz.


👨‍⚕️ Prof. Dr. Hasan Oruçoğlu
Uzman Diş Hekimi
+90.552.632.0054

Detaylı bilgi


İlgi Alanları

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page